Ukrajnának kell adni a zárolt orosz vagyont a brit miniszterelnök szerint
Első lépésként a befagyasztott orosz vagyonok kamatait kell Ukrajnának folyósítani – javasolja Rishi Sunak.
Első lépésként a befagyasztott orosz vagyonok kamatait kell Ukrajnának folyósítani – javasolja Rishi Sunak.
Ursula von der Leyen azt ígérte, hogy az Európai Bizottság letesz az asztalra egy tervet még az év vége előtt, hogy ebből az elkobzott orosz vagyonból lehessen támogatni Ukrajnát. Korábban Ursula von der Leyen 50 milliárd eurós támogatást ígért a háborúban álló Ukrajnának, de több uniós tagállam ódzkodik a finanszírozástól.
Két megoldást mérlegel az EU vezetése a befagyasztott orosz vagyonok felhasználására és Ukrajnának juttatására. Egy extraprofitadó-szerű megoldás lehet a befutó.
A nyugati szankciók, melyek Putyin Ukrajna elleni agressziója miatt sújtják Oroszországot blokkolták ezt a jelentős összeget, amely nem tévesztendő össze azzal a tekintélyes summával, melyet az orosz elnök és támogatói tartottak az alpesi állam bankjaiban, és amelyet szintén zároltak.
A washingtoni igazságügyi minisztérium azt vizsgálja, nem támogattak-e orosz oligarchákat abban, hogy kimentsék a pénzüket az Oroszországot sújtó szankciók alól.
Egyelőre egy lefoglalt villát sikerült állami kézbe venni, de minden nagyon lassan megy a számtalan jogi probléma miatt.
Sajtóbeli kritikákra válaszolt a ciprusi pénzügyminiszter, aki szerint a ciprusi bankokban parkoltatott orosz vagyon aránya a töredékére esett.
Ezen töprengenek az Európai Unió jogi szakértői, mert az Európai Bizottság minél előbb szeretné rátenni a kezét a zárolt orosz vagyonra. Több száz milliárd dollárról van szó.
Miután a britek tavasszal nem hosszabbították meg az orosz milliárdos Roman Abramovics vízumát, most kiderült, Svájc sem kér a Vlagyimir Putyin orosz elnök barátjaként számon tartott Chelsea-tulajdonosból. Angliában beindulhat ugyanis az orvul szerzett javak elkobzása.